19.11.2020

Як отримати прогнозований результат лікування прикусу класу ІІ?

Коректор дистального прикусу Forsus
Коректор дистального прикусу Forsus

Уявіть, що ви плануєте лікування пацієнтів з класом II. Кожен лікар хоче бути впевненим в успішності такого лікування.  У своїй клініці ми обслуговуємо велику кількість людей: наших пацієнтів, їх батьків та персонал клінік, які з нами співпрацюють.

Апарат Forsus ™  у порівнянні з іншими коректорами класу II має низку переваг. З його появою у нашій клініці ми поліпшили рівень надання допомоги і покращили співпрацю між лікарем і пацієнтом під час лікування.

Корекція класу ІІ не є викликом. Тепер це легкий, прогнозований і незалежний від пацієнта момент лікування. Апарат Forsus ™ довів свою ефективність в лікуванні оклюзійних аномалій.

Презентація апарату Forsus ™ для пацієнтів

У клініці ми презентуємо апарат під час першої консультації. Пацієнти і їхні батьки відразу усвідомлюють, яким буде процес лікування і як працює коректор. Ця ідея подобається пацієнтам, оскільки апарат є легким у використанні  завдяки своїй технології. Батькам дітей подобається те, що конструкція є незнімною, запрограмованою і міцною і, щонайбільш важливо, ефективною.

Ми використовуємо Forsus ™ у плані лікування пацієнтів з класом ІІ вже на етапі першочергового планування. Однак ми також виявили, що апарат добре працює і в таких випадках, як відкритий і глибокий прикус, створення місця для ікол верхньої щелепи, контролю положення різців на нижній щелепі при закритті проміжків під час раннього втручання у випадках тяжкого класу ІІ.

За допомогою методу спроб і помилок ми виявили декілька модифікацій, які роблять цей апарат більш ефективним та комфортним. Однією з таких змін є установка апарату більш дистально відносно перших премолярів на нижній щелепі. Це дозволяє стержню розміщуватися ближче до зубів без внесення додаткових вигинів. Пацієнтам таке положення апарату подобається, оскільки це забезпечує більший комфорт, а також робить апарат практично непомітним. Ми також використовуємо еластичні лігатури з подушечками на перших пре молярах на нижній щелепі, розміщуючи їх під дугою, з подушкою, орієнтованою дистально. Це слугує своєрідним буфером між стержнем і брекетом, що знижує рівень сили до  премоляру. У роботі з Forsus ™ ми завжди встановлюємо стальну дугу 0.019*0.025 і згинаємо її дистально відносно замків на молярах, що дозволяє нам контролювати положення різців на нижній щелепі.

Ми призначаємо відвідування з 6-8 тижневими інтервалами. Після коригування ми починаємо підготовку до установки апарату Forsus ™. Одне відвідування проводиться для підготовки зубної дуги нижньої щелепи, а друге – для установки апарату. Перше відвідування триває 20 хвилин. Під час цього візиту ми встановлюємо еластичні лігатури на перші премоляри нижньої щелепи, сталеву дугу 0.019 “х0.025” і підв’язуємо перші премоляри металевими лігатурами, а також згинаємо дугу дистальніше замків на перших молярах. У кінці першого відвідування ми пояснюємо пацієнту і батькам, що після вирівнювання зубних рядів ми можемо приступити до корекції прикусу.

Ми говоримо, що під час наступного візиту проведемо установку апарату Forsus ™ і запитуємо, чи є у пацієнта або батьків будь-які питання. Зазвичай вони пам’ятають обговорення апарату під час первинної консультації, проте ми все ж вважаємо за краще ще раз показати їм типодонт, освіжити їх пам’ять щодо виду апарату, принципів його роботи і цілей нашого лікування. Ми також хочемо нагадати їм, що апарат буде перебувати в порожнини рота 4-6 місяців залежно від ступеня корекції.

Установка Forsus ™

Друге відвідування займає 30 хвилин – це «установка Forsus ™». Як тільки пацієнт у кріслі, ми перевіряємо якість підв’язування металевих лігатур на перших премолярах нижньої щелепи. Потім ми підбираємо необхідний розмір стержня. Після визначення правильного розміру ми встановлюємо пружини Forsus ™, використовуючи модулі EZ або L-штифти, а потім вводимо стержні.

Доктор Альветро підходить перевірити установку апарату і вносить необхідні корективи. Як тільки вона закінчить, ми даємо пацієнтові і батькам інструкції та рекомендації щодо апарату. Ми завжди робимо реалістичні прогнози. Пояснюємо, що звикання до апарату може тривати до тижня. Кожному пацієнту видається спеціальний пакет. У ньому знаходиться невелика упаковка воску і анестезуючого гелю, який може бути використаний при подразненні м’яких тканин, а також лист з інструкціями, в якому зазначено, що робити у випадку поломки пружини або стержня. Ми використовуємо типодонт для демонстрації, у той час як пацієнт читає інструкції. Для того щоб полегшити пацієнтам розуміння принципів роботи апарату ми передаємо їм типодонт для огляду і гри з ним, це допомагає пацієнтам-дітям почувати себе більш комфортно.

Ми намагаємося зробити це відвідування дуже позитивним, говоримо пацієнтові про те, як ми раді бачити поліпшення його оклюзії. Коли вони бачать нашу радість і спокій, позитивний настрій, здається, що апарат менше їх лякає. Ми підбадьорюємо наших пацієнтів, вказуємо на зміни. Запевняємо, що прикус буде ставати краще з кожним днем ​​і любимо посилатися на одну з наших пацієнток, Ніколь, яку ми запитали про самопочуття всього через 2 тижні після установки. Вона сказала (я лише цитую): «О, так, я забула, що він там», і всі, хто знає Ніколь, знають, що вона дуже чесна у своїх судженнях. Ми отримуємо таку відповідь у більшості випадків.

Під час подальших відвідувань з 6-8 тижневими інтервалами пацієнти вже настільки звикають до апарату, що візит займає дуже мало часу – ми перевіряємо стан сталевих лігатур, активацію пружини і при необхідності додаємо затискної стопор. Це дуже просто.

Кевін, 14 місяців після зняття апарату
Кевін, 14 місяців після зняття апарату

Апарат Forsus ™ як засіб від стресу

Ми отримували задоволення від роботи з апаратом Forsus ™ і бачили дивовижні результати. Лицьова дуга і еластики теж здатні привести до позитивних результатів, але при їх застосуванні нам доводиться покладатися на пацієнта. І давайте визнаємо – батьки наших пацієнтів ведуть дуже зайняте і часто виснажливе життя і не повинні витрачати свій час на суперечки з дітьми про носіння лицьової дуги або міжщелепної тяги.

Включення апарату Forsus ™ в початковий план лікування усуває необхідність небажаних розмов не тільки між пацієнтами та батьками, але також і в нашій клініці. І це прекрасно, оскільки тепер ми можемо витратити час на те, щоб краще пізнати наших пацієнтів і побудувати з ними позитивні відносини.

Я хочу порадити персоналу клініки, де типодонт з апаратом Forsus ™ припадає пилом десь в ящику, дістати його звідти і вивчити. Подивитися, як він працює, розібрати і знову зібрати.

Поговоріть з вашими лікарями, скажіть, що ви хочете спробувати даний апарат у роботі. Поки це найлегший шлях.

Поради для успішної презентації апарату Forsus ™ пацієнтам та їхнім батькам

  • Презентуйте апарат під час первинної консультації як частина плану лікування
  • Ніколи не посилайтеся на апарат як на останній засіб
  • Описуйте апарат як:

– високотехнологічний

– незнімний і міцний

– запрограмований і автоматичний

  • Поясніть, що легко встановлюється і знімається
  • Пацієнти побачать швидкі результати
  • Середній термін носіння апарата 4-6 місяців
  • Апарат комфортний для пацієнта і непомітний для оточуючих
  • Лікування відбувається з мінімальною співпрацею пацієнта

 

Стержні і додаткові аксесуари
Стержні і додаткові аксесуари

Необхідні продукти та вимоги для установки коректора Класу II Forsus ™

Сталеві дуги

.017 “x .025″ для паза .018 ”

.019 “x .025″ для паза .022 ”

Сталева лігатура на брекети нижніх ікол

Нижня дуга, загнута дистально до щічної трубки

Негативний (-5 °) торк на брекетах нижніх фронтальних зубів або

Нижня дуга повинна бути залігована сталевою лигатурою

Спеціально для модуля EZ

Щічна трубка з offset і трубкою для тяги

Додатково

Стопори Гурина на ікла

Щипці Weingart для установки

Кусачки для модуля L-Pin

Автор: Мері Томас, С.О.А.