17.03.2020

Forsus – оптимальне рішення для корекції Класу II

Коректор дистального прикусу Forsus™ – пристрій, який забезпечує легкі безперервні сили без потреби щоденного коригування. Це пружина, яку легко чистити щіткою, а завдяки своєму розміщенню в задній частині ротової порожнини, вона майже непомітна для оточуючих. До того ж, пацієнти матимуть змогу відкривати рот ширше, ніж з іншими варіантами лікування.

 • Корекція Класу II – це звична процедура в ортодонтичному лікуванні
 • Варіанти лікування вже традиційно включають апарат, який вимагає щоденного коригування пацієнтом.
 • Зносостійкий пристрій Forsus™ встановлюється з першого разу і, завдяки безперервній роботі, допомагає швидко досягти цілей лікування.
Установка апарату Forsus
Установка апарату Forsus

Використовуючи Forsus™ EZ, ви отримуєте додатковий варіант незнімного коректора класу ІІ, який легко встановлюється і не ламається. Конструкція Forsus™ EZ складається з унікальної кліпси, яка легко заходить в стандартну трубку для лицевої дуги після простої установки з використанням будь-якого виду щипців Вейнгарта. Мезіальні і дистальні стопори забезпечують надійну фіксацію апарату.

Коректор дистального прикусу Forsus

Forsus™ EZ – це просто рішення, яке може підвищити продуктивність вашої роботи і зменшити час на установку апарату, спростивши її до легко заклацування. Ніяких підготовок і коректувань апарату не вимагається. Сила і надійність модуля EZ доповнюється його конструкцією, яка забезпечує комфорт пацієнта. Антиротаційне плече запобігає обертам апарату, які викликають дискомфорт пацієнта, а саме подразнення м’яких тканин. Телескопічна пружина, яка складається із трьох частин, добре поєднуються з апаратурою, а внутрішньоротова конструкція більш приваблива і комфортна для пацієнтів. Тестування підтвердили постійність і сили апарату Forsus™ EZ.

Протестована висока зносостійкість означає, що даний апарат менше піддається поломкам, що знижує частоту візитів до лікаря для заміни активного елемента апарату – пружини. Постійність дії сили веде до більш передбачуваних результатів, які досягаються за менший час, ніж при використанні інших апаратів для корекції класу ІІ.

Трішки історії…

Історично, Корекція Класу II часто вимагала використання лицевої дуги і мастикаціографа по декілька годин щоденно, незважаючи на потенційні труднощі й дискомфорт. Інші ранні пристрої повністю функціонували в роті, але вимагали декількох перевстановлень, або могли зношуватися за короткий період часу.

Зносостійкий пристрій Forsus – інновація від 3М для цієї важливої лікувальної потреби.
Пристрій Forsus встановлюється з першого разу. Його компонентами є телескопічна пружина з маленьким металевим додатком для забезпечення легкого безперервного тиску на зуби.
Пристрій працює безперервно протягом дня для досягнення мети лікування.
Час, протягом якого пристрій Forsus потрібно носити, варіюється в залежності від рівня необхідної корекції для кожного окремого випадку. Але особливості конструкції на час носіння, що спрямовані і на комфорт, і на ефективну корекцію, повинні забезпечуватися одним з найбільш ефективних засобів Корекції Класу II будь-якого варіанту лікування.

forsus_ez_modul1
forsus_ez_modul1

Корекція класу II може бути складною на усіх етапах. Традиційні методи лікування незручні для пацієнта та вимагають дотримання режиму лікування для досягнення бажаних результатів.
Зручний і ефективний компактний розмір коректора дистального прикусу допомагає пацієнтові відчувати менше дискомфорту.

Властивості:

 • Телескопічна коаксіальна пружина – cприяє нормальному розкриванню щелепи пацієнта
 • Зручний механізм із нержавіючої сталі – пружина не подразнює й не вгинається у щоку
 • Пружина з низькими рівнями напруження – забезпечує довшу, силостійку службу
 • Легкі стабільні сили – забезпечує передбачуваний та ефективний рух
 • Конструкція пружини з відкритою навивкою – сприяє належній гігієні рота
Установка апарату Forsus™ EZ
Forsus™ EZ

Техніка фіксації

Установка аппарату Forsus™ EZ

Утримуючи мезіальну частину апарату щипцями Вейнгарда, вставте модуль EZ в трубку для лицевої дуги з мезіальної сторони до дистальної, так щоб почути звук клацання (зверніть увагу, що маркування правої і лівої сторін знаходиться на дистальній поверхні пружини)

Аппарат Forsus™ EZ необхідно використовувати тільки з кільцями, які приварені до трубки для лицевої дуги, розміщені оклюзійно з довжиною від 3,6 до 4,3 мм.

Установка Forsus™ EZ_2
Установка Forsus™ EZ

Вигніть дугу за останнім у системі моляром для контролю позиції зубів нижньої щелепи. Для кращого контролю опори на нижній щелепі додайте в систему другі моляри (при відсутності застережень). Зверніть увагу, що треба використовувати повнорозмірні стальні дуги на обох щелепах для контролю положення зубів.

Для уникнення розриву еластичної лігатури і кращого лігатування брекетів для ікол використовуйте для дуги лігатування одиничною металевою лігатурою

Установка Forsus™ EZ_3
Установка Forsus™ EZ_3

Додатково:

Для уникнення контакту апарата з брекетами для ікол можлива установка стопорів, до прикладу, замка Гуріна, дистального ікла. Для контролю опори нижньої зубної дуги і запобігання протрузії нижніх різців можна зв’язати всі зуби нижньої щелепи єдиною металевою лігатурою і ввести додатковий вестибулярний кореневий торк в дугу в області різців нижньої щелепи.

Установка Forsus™ EZ_4
Установка Forsus™ EZ_4

Установка стержня

Виміряйте відстань від дистального краю трубки для лицевої дуги до дистальної поверхні брекета для ікла (або ж вибраного стопору) в центральній оклюзії (БЕЗ висування нижньої щелепи). Використовуйте спеціальний вимірювач (REF 807-014), як вказано на рисунку і виберіть відповідний розмір стержня (на мал. вибраний розмір 32 мм).

Візьміть стержень необхідного розміру для зжаття пружини без висування нижньої щелепи. Зверніть увагу на конфігурацію для правої і лівої сторони

Установка Forsus™ EZ_5
Установка Forsus™ EZ_5

Розмістіть петлю стержня між іклом і першим премоляром, попросіть пацієнта відкрити рот, зіжміть пружину і встановіть у неї стержень. Якщо при змиканні в центральній оклюзії стержень виходить більш дистально, ніж пружина, ви вибрали завеликий розмір.

Зверніть увагу, що петлю треба встановлювати на дугу з оклюзійної сторони. Розмір зжатої пружини повинен бути не менше 20-22 мм.

Установка Forsus™ EZ_6
Установка Forsus™ EZ_6

Зафіксуйте мезіальну частину стержня, зжавши петлю довкола дуги.

Установка Forsus™ EZ_7
Установка Forsus™ EZ_7

Повторна активація

За необхідності установіть додаткове стопорне кільце більш дистально ніж стопор на стержні, попередньо стиснувши пружину, і зажміть його (рівень можливої покрокової активації: 2-3 мм для висування нижньої щелепи і корекції положення середньої лінії)

Установка Forsus™ EZ_8
Установка Forsus™ EZ_8

Зняття апарату Forsus™ EZ

Спочатку попросіть пацієнта широко відкрити рот, стисніть пружину і висуньте з неї стержень. Потім, утримуючи дистальну частину модулю EZ щипцями Вейнгарта, вийміть модуль із трубки для лицевої дуги, витягуючи його в оклюзійно-мезіальному напрямку.

Установка Forsus™ EZ_9
Установка Forsus™ EZ_9

Зняття стержня

Поверніть стержень, як вказано на рисунку. Утримуйте дистальний кінчик стержня пальцями. За допомогою щипців Вейнгарта розігніть петлю на мезіальному кінці стержня.

Міцний і безперервний

Зносостійкий пристрій Forsus™ – це дослідження ефективності, розроблене стати нестандартним апаратом для легкого встановлення безпосередньо в кабінеті стоматолога, без видалення брекетів чи дротової дуги. А тепер Зносостійкий пристрій Forsus Модуль EZ2 забезпечує легке, послідовне встановлення, міцність, надійність та продуктивність під час лікування з меншою кількістю поломок.

Таблиця розмірів апарату Forsus
Таблиця розмірів апарату Forsus
spring deflection
spring deflection

Зносостійкість
↑ Сила (грам-f)
→ деформація пружини (мм)
Сила у порівнянні з деформацією пружини – Зносостійкий пристрій Forsus™ у порівнянні з телескопічним пристроєм конкурентів (500 000 циклів обслуговування у штучній слині)
• Зносостійкий пристрій Forsus™ після циклу обслуговування (n=16)
o Телескопічний пристрій конкурентів після циклу обслуговування (n=8)
Зносостійкість має важливе значення для успішних результатів ортодонтичного лікування. Зносостійкий пристрій Forsus демонструє міцність від початку і до кінця носіння.
Перед початком користування обидва продукти мають дуже схожі криві деформації. В кінці циклу обслуговування, телескопічний пристрій конкурентів виявляє помітне зменшення сили через зношеність, без подачі сили протягом майже 75% тривалості його активації, на відміну від зносостійкого пристрою Forsus, який підтримує безперервну подачу сили.

Forsus Fatigue Resistant Device
Forsus Fatigue Resistant Device

Міцність конструкції

↑ Цикл Несправності

Зносостійкий пристрій Forsus™

Лабораторне, одноосьове випробування на двостороннє стиснення, 37 ºC (98° F)

Зразки пристроїв Forsus успішно пройшли тестування*

* Пружину було усунено за 5 000 000 циклів обслуговування без поломок.

Displacement along loading axix
Displacement along loading axix

Безперервна сила

↑ Сила (грам-f)

→ Зсув по осі навантаження, повний цикл обслуговування (мм)

Зносостійкий пристрій Forsus™ у порівнянні з пружиною вигину конкурентів – Подача сили протягом 34 мм-циклу відкриття-закриття щелепи

 • Зносостійкий пристрій Forsus™ (n=11)
 • Пружина вигину конкурентів (n=15)

Очевидною є перевага Зносостійкого пристрою Forsus над пружиною вигину конкурентів у подачі сили. Зверніть увагу на легкі безперервні сили Зносостійкого пристрою Forsus у порівнянні з вищими, переривчастими силами пружини вигину. Зносостійкий пристрій Forsus забезпечує силу в процесі відкриття і закриття.

Forsus Fatigue Resistant Device_peak force
Forsus Fatigue Resistant Device_peak force

Стабільна сила

↑Максимальна Сила (грам-f)

Зносостійкий пристрій Forsus™

 • Лівий край перед тестуванням циклу
 • Правий край перед тестуванням циклу

Коректори Forsus підтримують стабільні сили протягом усього тестування циклу