05.10.2018

Знайомтеся з видами брекет-систем

Різні типи прикусу
Різні типи прикусу

Ортодонтія – це розділ стоматології, який займається виправленням і попередженням аномалій розташування зубів і порушень прикусу. 90% людей мають такі порушення, але більшість навіть не помічають їх. Тому перший похід до ортодонта повинен відбутися у віці 5-6 років. З цього віку лікар-ортодонт може прослідкувати за правильним ростом щелеп і зубів, і при необхідності відкоректувати його за допомогою трейнерів та інших апаратів.

Правильний прикус – це не лише естетика, а й попередження розвитку різноманітних захворювань зубів, щелеп та інших систем організму. Адже з будь-якою ортодонтичною патологією пов’язані серйозні проблеми. Найбільш помітною є естетична проблема. Людина з нерівними зубами соромиться посміхатися і відверто радіти життю. В сучасному суспільстві такі люди можуть мати психоемоційні порушення, проблеми в особистому і професійному житті. Всі відомі люди, які вважаються ідеалами краси, володіють сяючими посмішками з ідеально рівними зубами. Але ж не всі вони народилися з такими посмішками. Більшість з них лікував ортодонт, іншими словами їм допомогла ортодонтія, і вони не приховують цього.

Але, крім естетичної є ще й функціональна проблема, яка є важливішою для здоров’я всього організму. Нерівне розташування зубів, їхня скупченість не дають змоги проводити повноцінну гігієну, що призводить до захворювань зубів, ясен, пародонту. Аномалії прикусу сприяють виникненню захворювань всієї зубо-щелепної системи, зокрема патології скронево-нижньощелепного суглобу, підвищеного стирання зубів.

Сьогодні сучасна ортодонтія та застосування високих технологій дозволяє досягати бажаних результатів лікування зубів як з естетичної, так і з функціональної точки зору, а також незалежно від віку пацієнта.

Види брекетів

Сучасні брекет-системи вирізняються ефективністю, зручністю конструкції та непомітністю для оточуючих.

Брекети розрізняють:

1) за фіксаціями: зовнішні і внутрішні (лінгвальні);

2) за матеріалом: металеві, пластикові, золоті;

3) за функціями: лігатурні, які утримують дугу за допомогою еластичних або металевих лігатур; самолігатурні або безлігатурні, які утримують дугу за допомогою спеціального замка, що дозволяє відпрацювати дузі ресурс вирівнювання зубів на всі 100%.

Металева брекет-система
Металева брекет-система

Металева брекет-система – самі брекети і дуги виготовлені з металу. Це найбільш відома і доступна система. При її застосуванні швидше досягається бажаний ефект. Відбувається це тому, що сила тертя між дугою і пазом брекета менша, ніж при використанні інших матеріалів, а тому і переміщення зубів до нормального стану відбувається за більш короткі терміни

Керамічна брекет-система
Керамічна брекет-система

Керамічна – брекети виготовлені з кераміки. Вони менш помітні на зубах, і до них менше пристає наліт. Ця система більш зручна для пацієнтів, яким важлива естетика. Хоча керамічний брекет без металевого пазу через підвищене тертя між дугою і зубом може трішки збільшити тривалість лікування

Самолігатурна брекет-система
Самолігатурна брекет-система

Самолігатурна брекет-система. Менший розмір самих брекетів, мінімальне тертя між дугою і пазом брекета, а значить і найбільш швидке лікування. Брекети мають додатковий елемент, який сприяє більш швидкому переміщенню зубів. При цьому відпадає необхідність у додаткових кріпленнях, замочках, кільцях, дугах, сепараторах і гачках, які зазвичай супроводжують лікування брекетами.

Сила, з якою переміщуються зуби, біологічно більш адаптована до природних рухів, ніж у звичайних брекет-системах. Це означає, що переміщення зубів відбувається безболісно і набагато легше переноситься пацієнтами. Робота з такими системами більш ефективна, тому що не вимагає додаткових оглядів і активацій. Пацієнт рідше приходить на активацію, і в підсумку, заощаджує час і гроші

Лінгвальна брекет-система
Лінгвальна брекет-система

Лінгвальна брекет-система. Головна особливість лінгвальної брекети-системи в тому, що брекети фіксуються на внутрішню сторону зуба, що дозволяє зробити лікування абсолютно непомітним для оточуючих. Це геніальний винахід допомагає багатьом діловим людям, які раніше змушені були відмовлятися від ортодонтичного лікування, змінити свою посмішку на краще. Потрібно пам’ятати, що якісне лікування можливе тільки якісними матеріалами.

Запитуйте у свого ортодонта продукцію найвищої якості від компанії Орто-Лайн